Sık Sorulan Sorular

Yardım İçeriği

Profilinizde girdiğiniz bilgilerin içeriği, detayları, yazıya aktarımı ve tüm bunları sunuş tarzınız sizi değerlendiren potansiyel öğrencilerin yegane incelediği ve kıyasladığı şeylerdir. İyi bir intiba bırakabilmeniz için profiliniz elinizdeki ilk ve en önemli fırsat olup potansiyel öğrencilerin size ulaşıp ulaşmamasını belirleyen faktördür. İyi bir profil nedir, nasıl yazılır, nelere dikkat etmek gerekir? Profilinizi düzenlerken dikkat etmeniz gereken püf noktalar şunlardır:

  • Tüm sunduğunuz bilgilerin tam, doğru ve eksiksiz girilmesi
  • Gramer ve yazım kurallarına dikkat edilmesi, akıcı bir dil kullanılması. Kendi tanıtımını gramer ve yazım hataları içeren bir yazı ile yapan bir öğretmen potansiyel öğrencilere pek güven vermeyebilir.
  • Ders verdiğiniz alanları seçerken sadece ve sadece kalifiye olduğunuz ve gerçekten dersini verdiğiniz alanların seçilmesi
  • Özel ders tecrübelerinizin kapsamlı ve detaylı anlatılması, hangi alanlarda ders verdiğinizin açık ve net şekilde belirtilmesi
  • Profilinizde kendinize ait ve güzel çekilmiş bir resminizin olması. Profilinde resimleri olan üyelerimiz potansiyel öğrencilerden diğer üyelere kıyasla yaklaşık 10 kat daha fazla email almaktadır.
  • Telefon ve email adresi gibi kişisel bilgilerin profilinizde sadece bu alanların sorulduğu yerlere girilmesi ve diğer herkes tarafından görülebilen alanlarda belirtilmemesi. Aksi takdirde çok sayıda spam emaile maruz kalıp, telefon veya email ile rahatsız edilebilirsiniz.
  • Referanslarınızı belirtirken referanslarınıza ait email ve telefon gibi kişisel bilgilerin girilmemesi. Referanslarınızın sadece isim bilgisini giriniz ve kendilerine hangi konu ve alanlarda yardımcı olduğunuzu veya ders verdiğinizi belirtiniz. Referanslarınızdan izin almadan bilgilerini profilinizde belirtmeyiniz.

İki farklı şekilde özel öğretmen bulabilirsiniz, ders talebinizi sitede yayınlayarak veya ders verenleri arayarak. Ders Almak İçin Üye Ol linkini tıklayınız ve üyelik formunda gerekli bilgileri doldurup bir sonraki formda ders almak istediğiniz alanları seçiniz ve ders talebinizi yaratınız. Ders talebiniz sitede görünecek ve bulunduğunuz şehir ve semtde ders veren özel öğretmenler ders talebinizi değerlendirip size direkt olarak ulaşabileceklerdir.

Arama yaparak özel öğretmen bulmak için Ders Verenleri Ara linkine tıklayınız. Arama sayfasında ders alanı, ders konusu, şehir ve semt alanlarını seçip dilediğiniz ücret aralığını belirledikten sonra arama yapabilirsiniz. Belirttiğiniz kriterlerine uyan öğretmenler arama sonuçlarında gözükecektir. Herhangi bir öğretmenin detay bilgilerine ulaşmak veya öğretmen ile kontak kurmak için öğretmenin ismi üzerine tıklayınız.

Ders Vermek İçin Üye Ol linkini tıklayınız ve üyelik formunda gerekli bilgileri doldurup bir sonraki formda ders vermek istediğiniz alanları seçiniz. Akademik alanda ders vermek istiyorsanız eğitim durumunuz, mezun olduğunuz okullar ve derecelerinizi mutlaka giriniz. Ayrıca özel ders tecrübesi ve kendiniz hakkında bilgi kısımlarını detaylı şekilde doldurmanızı tavsiye ederiz. Profilinizi gören öğrenci ve veliler ilk anda sizi burada yazdıklarınız ile tanıyacak ve değerlendirecektir. Onlara kim olduğunuzu ve nasıl katkıda bulunabileceğinizi profilinizde açıklama fırsatı bulabilirsiniz.

Profesyonel öğretmen veya eğitmen olmanız, veya sertifika sahibi olmanız mutlaka yararlı olacaktır, ama özel ders verebilmek için gerekli değildir. Ozelderstrabzon.com üyelerinin birkaçı üniversite öğrencileri ve de konusunda uzman profesyoneller oluşturmaktadır.

Seçebileceğiniz ders alanı sayısı sınırsızdır. Ancak sadece kalifiye olduğunuz ders alanlarını seçiniz. Ders almak isteyenlerin size ulaşma şansını arttırmak için seçeceğiniz alanların eğitiminiz ve tecrübeleriniz ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Profesyönelliğinizi öne çıkarmak için birbirleriyle ilgili alan ve konular seçiniz. Çok sayıda, odaksız ve birbirinden alakasız olarak seçilen konular arama sonuçlarında profilinizin sonlara doğru yer almasına sebep olacaktır. Ders almak isteyenler profilinizde seçtiğiniz ders alanlarının tümünü aynı anda görmektedir. Birbiriyle alakasız alanlarda ders veren öğretmenler ders almak isteyenler tarafından tercih edilmemektedir.

Ders almak isteyenler size site üzerinden direkt ulaşabilirler ve site üzerinden kendilerine aracısız şekilde geri dönüş yapabilirsiniz. Sitede yayınlanan ders taleplerini Ders Almak İsteyenleri Ara linkine tıklayarak tarayabilirsiniz. 

Üye Girişi linkini tıklayınız ve üye girişi kısmında kullanıcı adı ve şifrenizi girip sisteme bağlanınız. Üyeliğiniz yöneticiler tarafından onaylandıktan sonra panelinizde ders veren bilgilerinizi ekleyebilir veya güncelleyebilirsiniz. Üyeliğinizin hızlı bir şekilde onaylanmasını istiyorsanız iletişim bilgilerinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ozelderstrabzon.com'a üye olmak ücretsizdir. Ücretli hizmetleri üye olduktan sonra Üyelik Paketleri altında bulabilirsiniz.

Öğrencilerden herhangi bir ücret talep edilmemekle birlikte, öğretmenlere çeşitli paketler sunulmaktadır. Bu paketleri öğretmen panelinden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Özel ders arayışında olan tüm eğitmenlerimiz yeterlilik düzeyini kanıtladığı taktirde sınırsız hizmet verebilirler.

Öğrencilerin eksik olduğu konuların giderilebilmesi amacıyla çıktığımız bu yolda, öğrencilerin eksik olduğu tüm kategorileri giderebileceği sistemimizde gönül rahatlığı ile hizmet alabilirsiniz. Öğrenci ve velilerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

ozelderstrabzon.com sitesinde öğretmen seçimlerinde titizlikle davranılmaktadır. Eğitmenlik belgesi göndermeyen üyelerin eğitmenlik yapmalarına kesinlikle izin verilmemektedir. Özel bir hizmet vermek için çıkılan bu yolda öğrenci ve veli memnuniyeti bizler için en önemli faktörlerin başında yer almaktadır. Bunun için ne kadar kaliteli bir eğitmen kadrosu olursa o kadar memnuniyet başarısı geleceğinin farkındayız. Bu sebeple eğitmen seçiminde aklınızda herhangi bir soru işareti kalmaması gerekir. Ozelderstrabzon.com adresinde eğitim verenlerin tamamı alanında tüm yeterliliklere sahiptir.

Öğretmen üyelik iptalleri için iletişim bölümünden yönetim ekibiyle iletişime geçerek öğretmenlik üyeliği iptal edilir. İptal edilen üyeliklerde ücret iadesi yapılmaz.